Ubytování

Pokojíky jsou umístěny v podkrovní části penzionu. V každém z nich najdete malou kuchyňku s ledničkou a každý pokoj má vlastní prostornou koupelnu.
Jestliže neusnete bez večerníčku, najdete v pokoji i malou televizku.

  • 3 pokoje čtyřlůžkové (dvě lůžka + dvě přistýlky )
  • 3 pokoje třílůžkové s přistýlkou
  • 4 pokoje dvoulůžkové
  • všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, základní vybavení kuchyňky na snídaně a TV
  • v letních měsících možnost stravování v naší restauraci
  • parkování ve dvoře

V letních měsících (červenec, srpen) nabízíme pobyty v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo od so do st a od st do so , příjezdy po 15 hodině, odjezdy po 10 hodině. Prosím, pokud vyplníte objednávkový formulář a zašlete, nedostane se Vám odpovědi do 7dnů, prosím ozvěte se ještě jednou na náš email . Ne již přes rezervační formulář. Musím se Vám ozvat a potvrdit rezervaci , aby nedošlo k tomu, že nebudete mít zajištěné ubytování . Děkuji za pochopení.
Ubytování nabízíme od dubna do konce listopadu (krom letních měsíců) minimálně na 2noci!!

Náš statek najdete na samotě nedaleko malebné vesničky Lužnice. Do Lužnice je to od nás necelý l km, do Třeboně pouhých 6km, do Jindřichova Hradce 28 km, do Českých Budějovic 30 km a do Prahy od nás jen 183,5 km. V Lužnici je kupodivu také vlaková a autobusová zastávka, nejbližší letiště je v Českých Budějovicích a nejbližší přímořský přístav v německém Hamburku. Šťastnou cestu.

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063756993845
Instagram: https://www.instagram.com/dvur.hamr/?next=%2F
GPS: 49 324.49"N 14"4610.7"E
email : jiri.kotrba@dvurhamr.cz
Martina Kotrbová, Lužnice 47, 37901 Třeboň,
telefon - 777664810, 777810553

PENZION

Současná zemědělská výroba stejně jako v 80. a 90. letech minulého století opět směřuje k vytváření velkých hospodářských celků, kde je možno v maximální míře využít novou špičkovou techniku jak v rostlinné, tak živočišné výrobě. Dvůr Hamr při poměrně malé výměře zemědělské půdy (50ha) není schopen v silné konkurenci klasických zemědělských produktů obstát. Oproti tomu prostředí pod hrází rybníka Rožmberk vyhovuje podmínkám pro turistiku v zemědělských oblastech s maloplošným hospodařením. Možnost ubytování na zemědělské usedlosti a různé aktivity na dvoře (agroturistika, cykloturistika, vodní sporty, rybaření, péče o malá domácí zvířata) je pravděpodobně jedna z cest, jak zachovat malé zemědělství a intenzivní život i na vesnici 21. století.

OBYTNÁ BUDOVA

Dominantní stavbou celého zemědělského dvora je obytná budova hospodáře. Původně dvě místnosti v přízemí (16. století). Postupně při rozšiřování dvora přistavěno patro (19.století). Dnes je tento dům "čtyřgenerační" a je zde zachována původní vesnická skladba jeho obyvatel : praděda - děda - otec - syn. Spolužití několika generací jedné rodiny na hospodářské usedlosti je tradicí jihočeského venkova.

Možnosti stravování

Součástí ubytovaní je útulná, nekuřácká prostorná společenská místnost ( snídaně a večeře). O vaše žaludky bude u nás postaráno. K snídani jsou vždy čerstvé rohlíčky, salámy, sýry, mléko, paštičky a vajíčka od naší slepičky. Pro ubytované je možnost po domluvě nabídnou hotovku ( polopenzi).
A při večeři si k jídlu pivo prolij hrdlem, spát pak budeš jako špalek!