Ubytování

Pokojíky jsou umístěny v podkrovní části penzionu. V každém z nich najdete malou kuchyňku s ledničkou a každý pokoj má vlastní prostornou koupelnu.
Jestliže neusnete bez večerníčku, najdete v pokoji i malou televizku.

  • 3 pokoje čtyřlůžkové (dvě lůžka + dvě přistýlky )
  • 3 pokoje třílůžkové s přistýlkou
  • 4 pokoje dvoulůžkové
  • všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, základní vybavení kuchyňky na snídaně a TV
  • v letních měsících možnost stravování v naší restauraci
  • parkování ve dvoře

V letních měsících (červenec, srpen) nabízíme pobyty v týdenních turnusech od soboty do soboty, příjezdy po 15 hodině, odjezdy po 10 hodině. Prosím, pokud vyplníte objednávkový formulář a zašlete, nedostane se Vám odpovědi do 7dnů, prosím ozvěte se ještě jednou na náš email . Ne již přes rezervační formulář. Musím se Vám ozvat a potvrdit rezervaci , aby nedošlo k tomu, že nebudete mít zajištěné ubytování . Děkuji za pochopení.

PENZION

Současná zemědělská výroba stejně jako v 80. a 90. letech minulého století opět směřuje k vytváření velkých hospodářských celků, kde je možno v maximální míře využít novou špičkovou techniku jak v rostlinné, tak živočišné výrobě. Dvůr Hamr při poměrně malé výměře zemědělské půdy (50ha) není schopen v silné konkurenci klasických zemědělských produktů obstát. Oproti tomu prostředí pod hrází rybníka Rožmberk vyhovuje podmínkám pro turistiku v zemědělských oblastech s maloplošným hospodařením. Možnost ubytování na zemědělské usedlosti a různé aktivity na dvoře (agroturistika, cykloturistika, vodní sporty, rybaření, péče o malá domácí zvířata) je pravděpodobně jedna z cest, jak zachovat malé zemědělství a intenzivní život i na vesnici 21. století.

OBYTNÁ BUDOVA

Dominantní stavbou celého zemědělského dvora je obytná budova hospodáře. Původně dvě místnosti v přízemí (16. století). Postupně při rozšiřování dvora přistavěno patro (19.století). Dnes je tento dům "čtyřgenerační" a je zde zachována původní vesnická skladba jeho obyvatel : praděda - děda - otec - syn. Spolužití několika generací jedné rodiny na hospodářské usedlosti je tradicí jihočeského venkova.

Možnosti stravování

Součástí ubytovaní je útulná, nekuřácká prostorná společenská místnost ( snídaně a večeře). O vaše žaludky bude u nás postaráno. K snídani jsou vždy čerstvé rohlíčky, salámy, sýry, mléko, paštičky a vajíčka od naší slepičky. Pro ubytované je možnost po domluvě nabídnou hotovku ( polopenzi).
A při večeři si k jídlu pivo prolij hrdlem, spát pak budeš jako špalek!